Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzują materiały naturalne, jak drewno i naturalny kamień. 
Kamień naturalny w łazience skandynawskiej

W stylu skandynawskim kamień w łazience  możne wykorzystać na posadzkę, ścianę, blat, czy parapet.  Na podłodze pamiętajmy o wyborze płytek o powierzchni najlepiej nie polerowanej, która może być śliska. Warto wybrać zatem płytki z powierzchnią: łupaną lub groszkowaną. Marmur w kolorach jasnych najlepiej zastosować na ścianę, doskonale wpisze się w styl skandynawski. Pamiętajmy o właściwym doborze powierzchni na ścianę i na podłogę, dla naszego bezpieczeństwa.

ceramica fondovalle komi
 
Co wyróżnia styl skandynawski ? 
W ostatnim czasie styl skandynawski zyskał ogromną popularność, stał się jednym z najczęściej stosowanych styli w aranżacjach wnętrz. W Polsce przyjmuje formę cieplejszą, aczkolwiek inspiracja nim jest już mocno wyrazista. Wnętrza urządzone w tym stylu są proste i stonowane. Dominujące kolory to szarości, biel, elementy dekoracyjne czarne, granatowe.  Styl ten bazuje na naturalności w wykorzystanych materiałach: drewno, kamień naturalny, naturalne tkaniny.

 

Fotolia 138715904 Subscription Monthly M

 

Styl skandynawski w łazience

Łazienki są jasne i naturalne, dominują biel, drewno i kamień. Wnętrza są eleganckie i ponadczasowe, z pewnością nie znudzą się nam po kilku sezonach. W połaczeniu z drewnem używane są najczęściej granity i marmury. Powinniśmy pamiętać, że jednak naturalne materiały wymagają od nas poświęcenia chwili uwagi na pielęgnację i impregnację, przedłuży to ich piękno i uchroni przed przebarwieniami, amtowieniem, czy zarysowaniami. 

Fotolia 115726760 Subscription Monthly M